تعاریف عمومی:

 • مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که اطلاعات کاربری خود را در فرم ثبت نام درج کرده، به ثبت سفارش یا هر گونه استفاده از خدمات رایاپرینت اقدام کند.
 • روز کاری به معنی روز شنبه تا چهارشنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری ثبت شده و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند (در صورت تعطيلات ناگهاني مانند آلودگي هوا، زلزله و غیره امكان تاخير در تحويل كارها وجود دارد.
 • رایاپرینت به مشتریان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.
 • کلیه سفارش‌‏های ثبت شده در سایت رایاپرینت به وسیله ارسال کد سفارش از طریق پیام کوتاه و پیش فاکتور از طریق ایمیل، در صف پردازش قرار می‏‌گیرند. رایاپرینت همواره در ارسال و تحویل کلیه سفارش‌‏های ثبت شده، نهایت دقت و تلاش خود را به خرج می دهد.
 • کاربران باید هنگام سفارش کالای مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات درست و به طور کامل تکمیل کنند. بدیهی است در صورت ورود اطلاعات ناقص یا نادرست، سفارش کاربر قابل پیگیری و تحویل نخواهد بود.

قوانین و ضوابط عمومی:

1. کلیه حقوق مربوط به نام تجاری رایاپرینت و وبسایت آن به نشانی rayaprint.ir در اختیار این مجموعه بوده و هر گونه فعالیت تجاری تحت این نام تنها با مجوز رسمی این مجموعه امکان پذیر است. بدیهی است هر گونه استفاده غیرمجاز از نام تجاری رایاپرینت یا تحتِ نام تجاری رایاپرینت، پیگرد قانونی خواهد داشت.

2. کلیه حقوق مربوط به آثار و محصولات عرضه شده در وبسایت رایاپرینت به نشانی rayaprint.ir در اختیار طراحان و هنرمندان این مجموعه بوده و هر گونه بهره برداری از این آثار و محصولات تنها با مجوز رسمی این مجموعه امکان پذیر است. بدیهی است هر گونه استفاده غیرمجاز از این محصولات یا آثار، پیگرد قانونی خواهد داشت.

3. رایاپرینت خود را موظف به رعایت کامل قانون کپی رایت می داند، بنابراین در صورت مشاهده موردی که ناقض قانون کپی رایت باشد، از طریق آدرس ایمیل info@rayaprint.ir با ما تماس بگیرید.

4. طرح های گرافیکی، نوشته ها و آثار ارسال شده توسط کاربران نباید مغایرتی با قوانین جمهوری اسلامی داشته باشد. به چنین درخواست های ترتیب اثر داده نشده و مراتب جهت پیگیری به مراجع ذی صلاح گزارش خواهد شد.

5. آثار گرافیکی موجود در استدیو طراحی رایاپرینت تنها جهت استفاده در این سایت طراحی شده اند و استفاده از آن ها به هر شکل دیگر مجاز نیست.

6. به منظور جلوگیری از بروز مشکل در ارسال محصولات، اطلاعات درخواستی شامل کد ملی، شماره تماس و نشانی را با دقت در اختیار رایاپرینت قرار دهید. در غیر این صورت در قبال مشکلات به وجود آمده، هیچ گونه مسئولیتی متوجه رایاپرینت نخواهد بود.

7. رایاپرینت مسئولیتی در قبال پاسخگویی به مشکلاتی چون ایراد در سیستم پرداخت بانکی، عدم تحویل محصولات ارسال شده توسط اداره پست و کلیه موارد و مشکلات مرتبط با شرکت های واسط نخواهد داشت.

8. رایاپرینت متعهد به تلاش بسیار برای ارائه بالاترین کیفیت چاپ و رنگ به مشتریان است. بدیهی است که رنگ های نمایش داده شده در نمایشگرها با محصول چاپ شده، اندکی تفاوت داشته باشد و این تفاوت نسبت به نمونه اصلی ارائه شده در سایت نیز امری گریز ناپذیر است. به همین دلیل مسئولیت تفاوت رنگ محصول نهایی با نمونه های موجود در سایت رایاپرینت از عهده این موسسه خارج می باشد.

9. پرداخت هزینه های مربوط به خرید محصولات یا خدمات و ارسال آن ها تنها از طریق درگاه پرداخت اینترنتی یا واریز به حساب 9. امکان پذیر خواهد بود و هیچ گونه وجه نقدی بین کاربران و رایاپرینت رد و بدل نخواهد شد. در صورت پرداخت وجه نقد توسط کاربران به هر نحوی، هیچ گونه مسئولیتی متوجه رایاپرینت نخواهد بود.

10. کاربران موظف هستند از اطلاعات شخصی خود شامل نام کاربری و رمز عبور به نحو مقتضی محافظت کنند. در صورت بروز مشکل یا سواستفاده از حساب کاربری افراد، هیچ گونه مسئولیتی متوجه رایاپرینت نخواهد بود.

11. در صورت مشاهده مورد یا مواردی که ناقض «شرایط استفاده از رایاپرینت» هستند، از طریق آدرس ایمیل info@rayaprint.ir با ما تماس بگیرید.

قوانین ثبت سفارش و چاپ

 • کلیه سفارش هایی که با قوانین جمهوری اسلامی ایران مغایرت داشته باشند از سیستم چاپ خارج شده و هزینه آن عودت داده می شود.
 • رایاپرینت متعهد می شود که اطلاعات شخصی کاربران شامل نام، آدرس، ایمیل، آی پی و عکس ها را در اختیار شخص ثالث قرار ندهد. کنترل محتوا و دستور مراجع قانونی در موارد خاص مستثنی است.
 • رایاپرینت هیچ گونه مسئولیتی در قبال محتوای ارسالی توسط کاربران ندارد. ارسال عکس یا طرح توسط کاربر به سایت بدین معنا تلقی می شود که کاربر مجوز استفاده، نگهداری و چاپ آن عکس یا طرح را دارد و با این کار حقوق مالکیت معنوی شخص دیگر و یا قوانین کشور جمهوری اسلامی ایران را نقض نخواهد كرد. مسئولیت نقض حقوق معنوی یا قوانین کشور بر عهده ارسال کننده تصاویر یا طرح ها است. عدم رعایت این بند منجر به قطع دسترسی کاربر پس از هشدارهای لازم خواهد شد.
 • کلیه کارها بعد از چاپ از 10 تا 15% با اختلاف رنگ مواجه می شود.
 • تمامی کارهای چاپی با 3% الی 7% باطله یا کسری تحویل می شود.
 • در صورت بروز مشکل چاپی از طرف رایاپرینت، بعد از انجام کارشناسی، سفارش تجدید چاپ می شود.

نکته 1: مدت زمان اعلام شكايت از سفارش پس از تحويل كار، يك هفته است. در غير اين صورت رایاپرینت هيچ مسئوليتي در اين قبال ندارد. پس از اعلام شکایت از سوی مشتری، كار مورد كارشناسي قرار مي گيرد و سپس نتيجه اعلام مي شود. در صورتی که اشتباه از طرف رایاپرینت باشد، طرح دوباره چاپ مي شود. در غیر این صورت صورت مشكل به عهده مشتری است، اما رایاپرینت براي تجدید چاپ، پيشنهادهای خود را ارائه می دهد.

نکته 2: حداقل زمان براي كارشناسي يك روز است.

 • طرح هایی که پس از ساعت 17 ارسال شوند با يك روز تاخير كاري آماده خواهد شد.
 • پيش از تاييد سفارش فايل‌هاي ارسال شده خود را بررسي کنید تا از درستی آنها مطمئن شوید. مسئوليت درستي اطلاعات فايل‌هاي ارسالي بر عهده مشتري است.
 • برای کاربران زیر 16 سال ثبت سفارش و خرید از سایت، منوط به کسب اجازه از والدین یا سرپرست قانونی است.

قوانین ارسال

 • به سفارش های بیشتر از 1.000.000 ریال هزینه ارسال تعلق نمی گیرد.
 • ارسال سفارش از طریق پیک موتوری فقط مختص مشتریان ساکن تهران است.
 • پیش از ارسال سفارش مشتریانی که گزینه ارسال با پیک موتوری را انتخاب کرده اند، با آن ها تماس گرفته می شود، سپس محصول ارسال می گردد. بدیهی است در هنگام تحویل سفارش، در صورت پاسخگو نبودن مشتری، هرگونه تاخیر بر عهده مشتری است.
 • فرایند ارسال سفارش با پست پیشتاز یا تی پاکس با توجه به موقعیت مقصد حداقل 48 تا 72 ساعت به طول می انجامد. هرگونه اختلال در ارسال به روش پستی یا تی پاکس به عهده شرکت مربوطه بوده و مسئولیتی متوجه رایاپرینت نمی باشد.
 • رایاپرینت تلاش می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها بدون آسیب به دست مشتریان در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر، به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و رایاپرینت تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.
 • آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید در عرض 24 ساعت کاری پس از تحویل سفارش به خدمات پس از فروش رایاپرینت اطلاع داده شود و کالای آسیب دیده به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور ارسال شود. در صورت ارسال سفارش و تحویل نگرفتن آن توسط مشتری، کلیه خسارات به عهده مشتری است.

قوانين انصراف و برگشت پول

 • مشتری تا 24 ساعت پس از ثبت سفارش می تواند از طریق تماس با پشتیبانی چاپِ طرح مورد نظر خود را کنسل کند. در صورتی که طرح وارد مرحله چاپ نشده باشد، تمام هزینه پرداختی توسط کاربر، به او بازگردانده می شود.
 • در صورتی که طرح وارد مرحله چاپ شده باشد، تنها 40درصد هزینه پرداختی توسط کاربر به وی بازگردانده می شود.